Gırtlak Kanseri Lazer Ameliyatı Ankara

Ağız içi lazer ameliyatı olan lazerle gırtlak kanseri tedavisinde herhangi bir kesi yapılmadan ağız yolu ile ameliyat yapılmaktadır. Erken evre gırtlak kanseri ve bazı lokal ileri evre gırtlak kanserlerinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Lazerle yapılan gırtlak kanseri ameliyatında kanama minimum olur, böylece tümör sınırları çok iyi görülür ve yeterince doku çıkarılırken ses telinin zarar görmesi engellenir. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Ses tellerine kadar tüp şeklinde laringoskop yerleştirilir ve bu tüpten cerrahi aletler ve lazer geçirilerek mikroskop altında operasyon gerçekleştirilir..

Gırtlak Kanseri Lazer Ameliyatı Sonrası

Gırtlak solunum, konuşma, yutma, öksürük ve alt solunum yollarını koruma gibi çok önemli fonksiyonlara sahiptir. Açık cerrahi yöntemlere göre çok daha konforlu olan lazerle gırtlak kanseri ameliyatı, boyuna kesi yapılmadan ağız içinden gerçekleştirilir. Hasta hemen ertesi günü normal yeme, içme ve konuşma fonksiyonlarını kazanır. Ses kalitesi ise aylar içinde artar.

Hastanın hastanede kalma süresi çok kısadır, ve genellikle 1 veya 2 gündür. Sağlam dokular maksimum seviyede korunduğundan ses kalitesi büyük oranda korunur. İyileşme süresi genellike 2-3 aydır.

Endoskopik Lazer Ameliyatının Avantajları

1- İşlem sırasında lazer kullanıldığı için kanama çok çok azdır. Kanamanın az olmasının en önemli avantajı ameliyat mikroskopu yardımıyla ameliyat sınırları çok sağlıklı ve isabetli bir şekilde belirlenmektedir.

2-Bu şekilde sağlam dokular ve ses tellerinin bütününe zarar verilmesi engellenir ve hastanın sesi maksimum oranda korunur.

3- Dışarıdan bir kesi yoktur.

4-Yutma fonksiyonu hemen hiç bozulmaz, hastalar hemen ertesi günü normal yemeğe başlarlar.

5- Nefesleri çok rahattır ve hemen hiçbir zaman boğaza delik açılmaz.

6- Uzman ve deneyimli doktorun yapması şartıyla son derece güvenlidir.

7-Hasta 1-2 gün içinde taburcu olabilir.

Gırtlak Kanseri Lazer Ameliyatı Ankara

Prof. Dr. Mehmet Hakan Korkmaz lazerle gırtlak kanser ameliyatında son derece deneyimlidir.  Konuşma ve yutma ile ilgili kalıcı sorunlara yol açmayan ve erken evrelerde çok yüksek oranda kanserden kurtulma imkanı veren lazerle gırtlak kanseri ameliyatında Ankara, tüm Türkiye ve yurtdışından gelen hastalarını başarı ile tedavi etmektedir.

Fonksiyonel dokuların maksimum seviyede korunduğu lazerle gırtlak kanseri tedavisi için güvenilir ve tecrübeli bir uzmana danışmak çok önemlidir. Başarılı tedavi yöntemleri ve operasyonları ile Prof. Dr. Mehmet Hakan KORKMAZ Ankara’da güvenle başvuracağınız bir adrestir.